Kuchynská linka
Usádza sa na nej priveľa baktérií a nečistôt, preto je veľmi dôležité ju pomocou dezinfekčných prostriedkov dôkladne celú vyčistiť, aspoň počas jarného upratovania.
Umývačka riadu
Aby ste si životnosť umývačky predĺžili, nemôžete ju len zaťažovať umývaním ale mali by ste ju aj vyčistiť. Najprv odstráňte zvyšky jedla zospodu a potom dajte do umývačky špeciálnu kapsulu na jej čistenie. Nakoniec ju zapnite a nechajte kapsule dobre pôsobiť.
Okná
Toto je pravdepodobne najtypickejšia vec, ktorá sa čistí počas jarného upratovania. Na oknách sa usádza veľa prachu z ciest, preto je treba ich vyčistiť a potom pekne naleštiť.
Drevené podlahy
Podlahy by sa mali umývať pravidelne. Netreba ale zabúdať na ich ošetrenie, aby sa dlho uchoval ich lesk. Ošetrujte ich pomocou špeciálnych prostriedkov na lesk dreva.
Chladnička
Treba ju vyčistiť aj zvonku aj zvnútra. Vyberte všetky veci, čo máte v chladničke a vyčistite ju s teplou mydlovou vodou.
Trúba
Ak cítite zápach, keď sa vaša trúba zohrieva, je čas ju vyčistiť. Môžete pri tom používať aj ocot zmiešaný so sódou bikarbónou. Táto kombinácia vás zbaví aj zažratej špiny.
Koberce
Koberce by sa mali čistiť aspoň raz za rok a tie na ktoré sa najviac stúpa aj 2 krát do roka. Je dôležité ich riadne vyprášiť a potom odstrániť z nich všetku špinu.
Šatník
Mali by ste si zo svojho šatníka vytriediť všetky veci, ktoré ste na sebe nemali už 2 roky. Vyhoďte aj veci, ktoré vám nesedia a necítite sa v nich dobre. Niekedy je menej viac a to platí aj pre šatník.
Police s knihami
Zoraďte si knihy v policiach podľa veľkosti a tém, oprášte ich od prachu. Niektoré knihy uložte zvisle, ale môžete aj vodorovne aby to vytvorilo pekný celkový dojem.
Kachličky
Na ich vyčistenie sa dá aj použiť podomácky vyrobená zmes. Zmiešajte vodu a sódu bikarbónu, aby vytvorili zmes, ktorá nie je príliš hustá. Ak je nejaká špina príliš zažratá použite silnejšie prípravky z obchodu.